• Uncategorized

Interwencja psychologa

0
Interwencja psychologa

Jak wygląda interwencja? Psycholog? Czy to dobre rozwiązanie moich problemów? Pewnie że TAK!

Psycholog przyjeżdża na miejsce wezwania, by pomdz rozwiązać moje rozterki. Udzielana przez nich pomoc to specjalistyczna forma wsparcia, nazywana interwencją kryzysową. Nie jest to terapia ani pomoc długoterminowa, ale udzielenie pomocy doraźnie, w chwili, kiedy dana osoba najbardziej jej potrzebuje.

Celem interwencji jest przede wszystkim obniżenie poziomu przeżywanego stresu, lęku, stworzenie poczucia bezpieczeństwa, uspokojenie cierpiącego. Odwiedź psychiatra-gabinet.pl tam Ci pomogą!

Interwencja psychologów z pogotowia to także wskazówki, co zrobić z problemami dalej: do kogo się zgłosić, by skorzystać z długoterminowej pomocy. Wiele osób nigdy nie korzystało ze wsparcia psychologicznego i takie informacje mogą dać im szansę na znalezienie odpowiednich specjalistów.

Psychologowie pracujący w pogotowiu psychologicznym są przeszkoleni w udzielaniu wsparcia osobom w kryzysie. Wiedzą, jak należy pracować z problemem, kiedy emocje są bardzo silne.

Czas trwania takiej interwencji jest uzależniony od indywidualnego przypadku i potrzeb. Zwykle trwa tyle ile trzeba by uzyskać pożadany stan pacjenta.